După doi ani în care pandemia ne-a ținut la distanță, în acest an s-a reușit organizarea Zilelor Diasporei cu genericul “Țară mică – inimă mare”. Evenimentul s-a desfășurat în format hibrid, atât cu prezență fizică, cât și online și a întrunit cetățeni ai Republicii Moldova, stabiliți peste hotare, oferindu-le posibilitatea de a comunica cu oficiali de rang înalt, cu reprezentanți ai instituțiilor de stat, dar și cu parteneri de dezvoltare ai țării.
